Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dezynsekcja pluskwy domowej
10-24-2019, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-24-2019 przez d2b.)
Post: #1
Dezynsekcja pluskwy domowej
Coraz częściej zdarza się, że do polskich domów wprowadzają się niechciani lokatorzy. Do jednych z nich należą różnego rodzaju pasożyty i robaki. Kiedyś kojarzone były one z brakiem higieny i charakterystyczne były dla wysokich wieżowców.
  • Dziś tendencje te uległy znacznym zmianom. Insekty mogą zostać wprowadzone do domu zupełnie niechcący np, z dworu.
  • Często zjawisko to jest wynikiem nieprzemyślanych działań, takich jak zakup używanych mebli, zwłaszcza tapicerowanych łóżek.
  • Najgorsze jest to, że pasożyty ulegają szybkiemu rozmnożeniu i zanim się obejrzymy mogą zaatakować całe mieszkanie. Jak w takiej sytuacji działać?

Zlokalizowanie problemu

Na wstępie należy zacząć od znalezienia miejsca, które jest źródłem nieprzyjemnej sytuacji oraz od ustalenia rodzaju insektów, które znajdują się w mieszkaniu. Coraz częściej pasożytem jaki się pojawia jest pluskwa domowaJest to owad żywiący się krwią człowieka, pozostawiający po sobie bardzo uciążliwe uczucie swędzenia. Dorosły osobnik przybiera barwę brązową, młody natomiast może być transparentny i praktycznie niewidoczny.

W dużych grupach, owady te wytwarzają specyficzny anyżowy zapach, którego nie da się nie wyczuć. Poszukiwania warto zacząć od dokładnego obejrzenia łóżek, foteli, tapczanów, a także przestrzeni pod meblami. Gniazda potrafią umiejscowić się praktycznie wszędzie.

Domowe próby walki z insektami

Niektóre osoby, ze względów ekonomicznych podejmują często samodzielne próby wytępienia pluskiew. Polegają one na potraktowaniu owadów gorącą parą. Metoda ta niesie za sobą jednak konieczność rozebrania mebli tapicerowanych. Często nie obejdzie się bez rozkręcania szaf oraz opróżniania całej ich zawartości.

Pluskwy mają tendencję do osadzania się w listwach przypodłogowych - także one mogą wymagać rozebrania. Musimy pamiętać o tym, że minimalna temperatura, która pozwoli zwalczyć pluskwę to 60 stopni. Mało kto dysponuje w domu specjalistycznym sprzętem. Istnieje także ryzyko pominięcia niektórych miejsc, a więc monotonna praca może pójść na marne.

Fachowa pomoc

Jeżeli pluskwa zaatakuje już Twój dom to najbardziej rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem będzie wezwanie profesjonalnej firmy wykonującej usługi dezynsekcji. Jesteśmy doświadczonymi fachowcami, wiemy w jakich miejscach szukać insektów, potrafimy wytępić je z jak najmniejsza szkodą dla Twoich mebli i elementów wykończenia. Dysponujemy także profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi. Stosujemy preparaty zawiesino-emulsyjne złożone z mikrokapsułek najwyższej generacji.

Cały zabieg ma wysoką skuteczność, jest długotrwały i co najważniejsze bezpieczny dla człowieka. W pomieszczeniach wymagających jak największej sterylności stosujemy dezynsekcję żelową. Jeżeli zajdzie potrzeba to mamy w ofercie także opryski, które zwalczają ścieżki komunikacyjne owadów. Mieszkania to nie jedyny obszar naszych usług. Działamy także na większą skalę - na halach produkcyjnych, które wymagają potraktowania gazem.

Jeżeli problem insektów dotknął także Ciebie, nie czekaj. Czas ma znaczenie. Im szybciej podejmiesz walkę tym mniejsze szkody spotkają Ciebie i Twoich bliskich. Profesjonalna pomoc pozwoli raz na zawsze pozbyć się problemu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Komputerowe | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS