Forum Komputerowe PC - Pomoc IT
Mam wysoki cholesterol, ratunku! - Wersja do druku

+- Forum Komputerowe PC - Pomoc IT (http://forum.nowinkait.pl)
+-- Dział: Pozostałe dyskusje (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: Mam wysoki cholesterol, ratunku! (/showthread.php?tid=474)



Mam wysoki cholesterol, ratunku! - halipot - 01-17-2017 10:28

Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - aporan - 01-17-2017 20:03

Spokojnie, nie jest jeszcze aż tak źle, ale dobrze też nie… czy jesz dużo tłustych potraw? Dużo imprezujesz?


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - batoniak - 01-17-2017 22:51

Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - cartok - 01-18-2017 23:29

Odnośnie diety można skorzystać z porad dietetyczki. To tak dużo nie kosztuje, sama korzystałam to wiem o czym pisze…


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - doreka - 01-21-2017 12:47

Pytasz co można zrobić aby obniżyć cholesterol? Moja odpowiedź brzmi: oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzęcych, zastępujesz je roślinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz mięso czerwone, jesz warzywa i owoce.... Ważna jest też wzmożona aktywność fizyczna: ćwiczenia obniżają zły cholesterol!


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - esana - 01-21-2017 21:33

Z cholesterolem jest tak że 80% produkuje organizm jedynie 20% pochodzi z diety, dlatego dietą można go obniżyć o około 20%. Moja mama ma zbyt wysoki cholesterol i jest to dziedziczne w w rodzinie, jej mama również miała i ja mam też początki


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - fabiko - 01-22-2017 16:53

To chyba zależy jak wysoki jest poziom cholesterolu. Dieta może zdziałać wiele tak jak dziewczyny pisały już rezygnacja z produktów zwierzęcych na rzecz tych pochodzenia roślinnego. Ale nie zgadzam się co do alkoholu. Odrobina wina lub piwa (ale bardziej czerwone wino) jest wskazana. Margaryna - trzeba czytać co jest na pudełku - jeżeli ma tłuszcze utwardzone to odpada. No i cholesterol jest dobry i zły. Zły (LDL) osadza się na ściankach naczyń krwionośnych a dobry (HDL) go wymiata.


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - nitka40 - 02-08-2017 01:40

Zmień diete i ćwicz


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - Mocap - 04-27-2017 09:12

Z wysokim cholesterolem nie ma niestety żartów, o czym przekonałem się na własnej skórze. Jeżeli w organizmie znajduje się zbyt dużo cholesterolu, to ryzyko wystąpienia zawału lub udaru mózgu zwiększa się w bardzo dużym stopniu. Warto więc zmienić nawyki żywieniowe. Znalazłem nawet fajną stronę o zdrowym jedzeniu https://www.babyboom.pl/kuchnia/zdrowe_jedzenie.html. Jeżeli ktoś potrafi się wystarczająco skutecznie zmotywować do działania, to walka z wysokim cholesterolem nie musi być taka trudna.


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - mirek48 - 07-31-2017 08:53

No to prawda, trzeba z tym walczyć.
___
Pozdrawiam Anna


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - darkduck30 - 08-06-2018 10:02

polecam ograniczyć mięso i jeść dużo zielonych warzyw.


RE: Mam wysoki cholesterol, ratunku! - pumka4321 - 11-23-2018 16:44

Dobra dieta i ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą. Ponoć szklaneczka piwa codziennie też dobrze obniża cholesterol