Forum Komputerowe PC - Pomoc IT
Komputer pracuje na 100% procka - Wersja do druku

+- Forum Komputerowe PC - Pomoc IT (http://forum.nowinkait.pl)
+-- Dział: Sprzęt komputerowy - Hardware (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Diagnostyka i problemy techniczne (awarie komputerów) - Technical problems (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Komputer pracuje na 100% procka (/showthread.php?tid=306)



Komputer pracuje na 100% procka - Paweł_30 - 03-14-2015 13:34

Witam
Opiszę temat.
Od jakiegoś czasu mój blaszak zaczoł dośc "mulić" po otwarciu przeglądarki z dwiema kartami procek stawał na 90% a czasem na 100%. Nawet gdy wszystko było pozamykane to i tak się strasznie męczył.Pomyślałem że to w sumie czas na formata bo już ze 2-3 lata (oczywiście regularnie czyszczony zarówno programami jak i z kurzu)
 
Dziś postawiłem system na nowo.Zdaje się że wgrałem wszystko co zwykle wgrywałem.No i ku mojemu rozczarowaniu problem nadal występuje. Nieznam się na komputerach na tyle żeby robic testy nieznanymi mi programami (słabo stoję z angielskim)
 
Jeśli ktoś umiał by podpowiedzieć co może być nie tak to bardzo był bym wdzięczny.
 
Mój sprzęt to:
Płyta główna: Abit KN9
Procesor:  AMD Athlon X2 3600+ Dual Core BOX 65W
Pamięć:2x1GB,2x512mb DDR2 PC5300 667MHz GOODRAM
Karta graficzna: nVIDIA GeForce 7800 GT 256 MB GDDR3(Leadtek WinFast PX7800 GT)    
System: Windows XP Profesional SP3


RE: Komputer pracuje na 100% procka - d2b - 03-17-2015 20:02

Procek bardzo kiepski jak na te czasy i może generować 100% jak w otwartych kartach będziesz miał chociażby filmik z YT odpalony.
Daj zrzut ekranu z managera zadań tak aby wszystkie procesy było widać, wtedy będzie można ocenić z czego najwięcej procesor korzysta.


RE: Komputer pracuje na 100% procka - Paweł_30 - 03-18-2015 17:50

Może i procek niema 8 rdzeni po 4000 ale z całą pewnością bywają słabsze jednostki i radzą sobie z przeglądarką lepiej.
W czasie oczekiwania na jaką kol wiek odpowiedź obgryzłem wszystkie paznokcie i wykonałem formata a następnie test wszystkich podzespołów: dysku,ramu,procka,zasilacza oraz płyty. Wszystko 100% sprawne.
Po formacie procek przy otwartych 6 zakładkach i 2 programach na kompie (youtube,wrzuta,wp,tv on line... ,conwerter i skaner avast) procek pracuje średnio na 80% wydajności.
Tak że nie jest tak źle z tym Prockiem.


RE: Komputer pracuje na 100% procka - d2b - 03-19-2015 01:07

Owszem bywają, ale rozmowa nie jest o innych jednostkach tylko o twojej.
Nadal nie dostarczyłeś zrzutu ekranu z menadżera zadań, z zakładki procesy. Warto również zrobić defragmentacje dysku (jeżeli nie była wykonywana dotychczas, oraz sprawdzić jego kondycję).


RE: Komputer pracuje na 100% procka - Paweł_30 - 03-19-2015 08:33

Nie czytasz ze zrozumieniem.Napisałem przecież że już po temacie.

"W czasie oczekiwania na jaką kol wiek odpowiedź obgryzłem wszystkie paznokcie i wykonałem formata a następnie test wszystkich podzespołów"

"Po formacie procek przy otwartych 6 zakładkach i 2 programach na kompie (youtube,wrzuta,wp,tv on line... ,conwerter i skaner avast) procek pracuje średnio na 80% wydajności.
Tak że nie jest tak źle z tym Prockiem."


RE: Komputer pracuje na 100% procka - d2b - 03-20-2015 15:04

yhym, mało jasno to zaznaczyłeś. Temat zamykam.