Forum Komputerowe PC - Pomoc IT
Automatyczny start programu (autostart) wraz z uprawnieniami administratora - Wersja do druku

+- Forum Komputerowe PC - Pomoc IT (http://forum.nowinkait.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poradniki (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Automatyczny start programu (autostart) wraz z uprawnieniami administratora (/showthread.php?tid=23)



Automatyczny start programu (autostart) wraz z uprawnieniami administratora - d2b - 10-14-2013 21:50

W tym poradniku przedstawię dość popularny sposób na Automatyczny start programu wraz z uprawieniami administratora. Do wykonania tej czynności posłuży nam Harmonogram zadań, który dostępny jest w systemie windows.

Aby uruchomić Harmonogram należy kliknąć start, następnie uruchom po czym należy wpisać: taskschd.msc

[Obrazek: 15j8.png]
Następnie wciskamy Enter lub klikamy przycisk OK.

Zostanie uruchomiony Harmonogram zadań w którym wybieramy utwórz zadanie:
[Obrazek: nwsh.png]

Następnie otrzymamy okno:
[Obrazek: e4bj.png]
Najważniejsze aby zaznaczyć Uruchom z najwyższymi uprawnieniami oraz podać dowolną nazwę tworzonego zadania. Przyda się tu także określenie trybu zgodności z jaką aplikacja ma zostać otworzona. Ja wybrałem Windows 7 ... co widać na obrazku powyżej.

Następnie należy przejść do zakładki Akcje, która zaznaczona jest na obrazku pomarańczowym obramowaniem.

[Obrazek: weyh.png]

W zakładce tej klikamy na przycisk ,,Nowa...''.

[Obrazek: nhpw.png]

W tym miejscu wybieramy jakiego typu ma być wywoływana akcja np. Wyślij E-mail, Uruchom Program itd. W naszym przypadku jest to opcja Uruchom Program. Następnie w polu Program / Skrypt wskazujemy na plik .exe programu lub plik ze skryptem, który ma się wykonać. Ja przykładowo użyłem tutaj Free monitor for google.

Następnie przechodzimy do zakładki Wyzwalacz, aby określić kiedy ma zostać uruchamiana nasza aplikacja.

[Obrazek: nqmv.png]

W zakładce tej klikamy na przycisk ,,Nowy...''.

[Obrazek: e5ab.png]
W oknie nowy wyzwalacz wybieramy odpowiednie ustawienia dla siebie. Ja wybrałem, że aplikacja ma się uruchamiać codziennie o godzinie 15:00 z maksymalnym opóźnieniem 1h. Istnieje tu bardzo wiele możliwości, których opisywał nie będę. Wystarczy tam wejść i poczytać Wink.

Na zakończenie przechodzimy do zakładki Ustawienia.

[Obrazek: 9efp.png]

Ustawimy tutaj dodatkowe parametry tj.:
  • Zezwalaj na uruchamianie zadania na żądanie
  • Uruchom szybko zadanie, jeśli pominięto zaplanowane uruchomienie
  • Po błędzie uruchom ponownie co: [Czas]
  • Spróbuj uruchomić nie więcej niż: [Ilość]
  • Zatrzymaj zadanie, jeśli działa dłużej niż: [Czas]
  • Jeśli zadanie nie zakończy się na żądanie, wymuś zatrzymanie
  • Jeśli zadanie nie jest ponownie zaplanowane, usuń je po: [Czas]



I kilka innych.

Na koniec klikamy OK i nasze zaplanowane zadanie zostanie dodane do Harmonogramu. Tym samym unikniemy komunikatu UAC w trakcie odpalania programu / skryptu.

Mam nadzieję, że poradnik się przyda. Nie wymaga on instalacji dodatkowego programu, a są takie Wink.