Forum Komputerowe PC - Pomoc IT

Pełna wersja: Mam wysoki cholesterol, ratunku!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!
Spokojnie, nie jest jeszcze aż tak źle, ale dobrze też nie… czy jesz dużo tłustych potraw? Dużo imprezujesz?
Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty
Odnośnie diety można skorzystać z porad dietetyczki. To tak dużo nie kosztuje, sama korzystałam to wiem o czym pisze…
Pytasz co można zrobić aby obniżyć cholesterol? Moja odpowiedź brzmi: oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzęcych, zastępujesz je roślinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz mięso czerwone, jesz warzywa i owoce.... Ważna jest też wzmożona aktywność fizyczna: ćwiczenia obniżają zły cholesterol!
Z cholesterolem jest tak że 80% produkuje organizm jedynie 20% pochodzi z diety, dlatego dietą można go obniżyć o około 20%. Moja mama ma zbyt wysoki cholesterol i jest to dziedziczne w w rodzinie, jej mama również miała i ja mam też początki
To chyba zależy jak wysoki jest poziom cholesterolu. Dieta może zdziałać wiele tak jak dziewczyny pisały już rezygnacja z produktów zwierzęcych na rzecz tych pochodzenia roślinnego. Ale nie zgadzam się co do alkoholu. Odrobina wina lub piwa (ale bardziej czerwone wino) jest wskazana. Margaryna - trzeba czytać co jest na pudełku - jeżeli ma tłuszcze utwardzone to odpada. No i cholesterol jest dobry i zły. Zły (LDL) osadza się na ściankach naczyń krwionośnych a dobry (HDL) go wymiata.

nitka40

Zmień diete i ćwicz
Z wysokim cholesterolem nie ma niestety żartów, o czym przekonałem się na własnej skórze. Jeżeli w organizmie znajduje się zbyt dużo cholesterolu, to ryzyko wystąpienia zawału lub udaru mózgu zwiększa się w bardzo dużym stopniu. Warto więc zmienić nawyki żywieniowe. Znalazłem nawet fajną stronę o zdrowym jedzeniu https://www.babyboom.pl/kuchnia/zdrowe_jedzenie.html. Jeżeli ktoś potrafi się wystarczająco skutecznie zmotywować do działania, to walka z wysokim cholesterolem nie musi być taka trudna.
No to prawda, trzeba z tym walczyć.
___
Pozdrawiam Anna
polecam ograniczyć mięso i jeść dużo zielonych warzyw.
Dobra dieta i ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą. Ponoć szklaneczka piwa codziennie też dobrze obniża cholesterol