Forum Komputerowe PC - Pomoc IT

Pełna wersja: Komputer pracuje na 100% procka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Opiszę temat.
Od jakiegoś czasu mój blaszak zaczoł dośc "mulić" po otwarciu przeglądarki z dwiema kartami procek stawał na 90% a czasem na 100%. Nawet gdy wszystko było pozamykane to i tak się strasznie męczył.Pomyślałem że to w sumie czas na formata bo już ze 2-3 lata (oczywiście regularnie czyszczony zarówno programami jak i z kurzu)
 
Dziś postawiłem system na nowo.Zdaje się że wgrałem wszystko co zwykle wgrywałem.No i ku mojemu rozczarowaniu problem nadal występuje. Nieznam się na komputerach na tyle żeby robic testy nieznanymi mi programami (słabo stoję z angielskim)
 
Jeśli ktoś umiał by podpowiedzieć co może być nie tak to bardzo był bym wdzięczny.
 
Mój sprzęt to:
Płyta główna: Abit KN9
Procesor:  AMD Athlon X2 3600+ Dual Core BOX 65W
Pamięć:2x1GB,2x512mb DDR2 PC5300 667MHz GOODRAM
Karta graficzna: nVIDIA GeForce 7800 GT 256 MB GDDR3(Leadtek WinFast PX7800 GT)    
System: Windows XP Profesional SP3
Procek bardzo kiepski jak na te czasy i może generować 100% jak w otwartych kartach będziesz miał chociażby filmik z YT odpalony.
Daj zrzut ekranu z managera zadań tak aby wszystkie procesy było widać, wtedy będzie można ocenić z czego najwięcej procesor korzysta.
Może i procek niema 8 rdzeni po 4000 ale z całą pewnością bywają słabsze jednostki i radzą sobie z przeglądarką lepiej.
W czasie oczekiwania na jaką kol wiek odpowiedź obgryzłem wszystkie paznokcie i wykonałem formata a następnie test wszystkich podzespołów: dysku,ramu,procka,zasilacza oraz płyty. Wszystko 100% sprawne.
Po formacie procek przy otwartych 6 zakładkach i 2 programach na kompie (youtube,wrzuta,wp,tv on line... ,conwerter i skaner avast) procek pracuje średnio na 80% wydajności.
Tak że nie jest tak źle z tym Prockiem.
Owszem bywają, ale rozmowa nie jest o innych jednostkach tylko o twojej.
Nadal nie dostarczyłeś zrzutu ekranu z menadżera zadań, z zakładki procesy. Warto również zrobić defragmentacje dysku (jeżeli nie była wykonywana dotychczas, oraz sprawdzić jego kondycję).
Nie czytasz ze zrozumieniem.Napisałem przecież że już po temacie.

"W czasie oczekiwania na jaką kol wiek odpowiedź obgryzłem wszystkie paznokcie i wykonałem formata a następnie test wszystkich podzespołów"

"Po formacie procek przy otwartych 6 zakładkach i 2 programach na kompie (youtube,wrzuta,wp,tv on line... ,conwerter i skaner avast) procek pracuje średnio na 80% wydajności.
Tak że nie jest tak źle z tym Prockiem."
yhym, mało jasno to zaznaczyłeś. Temat zamykam.